Nasıl Web Sitesi Açabilirim?

Nasıl Web Sitesi Açabilirim?

Kısaca web sitesi nasıl açılır konusu özetlersek ilk olarak adım adım gidelim ve konu hakkında bilgi alalım.

Web siteleri nelerden oluşur?

 1. Domain / Alan Adı (siteismim.com,org yada diğer uzantılar)
 2. Web Hosting (Site dosyalarımızın barınacağı web alanı)
 3. Web Yazılım (Sitemizde kullanacak olduğumuz yazılımdır, nasıl bilgisayar windows işletim sistemi gibi işletim sistemli çalışıyorsa site üzerinde de bir yazılım kullanmamız gerekiyor. Bunlar HTML gibi düz kodlamalı site yazılımı da olabilir, Yönetim panelli ASP, PHP gibi programlama dilleriyle yazılmış sistemlerde olabilir.)

Ben şahsım yada eğlence amaçlı site açmak istiyorum!

Ücretsiz web sitesi açmak için:

 • Ücretsiz web sitesi açmak için ilk olarak nasıl bir web sitesi açacağız onu belirlememiz lazım. Ücretsiz site hizmeti veren firmalar genellikle alan adınızı ücretsiz uzantılı bir şekilde temin ediyor. Buna örnek verecek olursak siteismim.ücretsizsitehizmetiverenfirmaadi.com gibi. Web yazılımı ve web hosting hizmetlerini de genellikle kendileri veriyor
 • Ücretsiz forum sitesi açmak için google.com’a: Ücretsiz Forum Sitesi Açma, Bedava Forum Sitesi Kur, Free Forum diye aratabilirsiniz.
 • Ücretsiz blog sitesi açmak için blogspot.com, wordpress.com gibi siteleri kullanabilir, google.com’a ücretsiz blog kur diye aratıp yine kendinize ait bir blog açabilirsiniz.
 • Ücretsiz firma sitesi açmak için yine wordpress.com sitesini kullanabilir ve google.com’da “bedava site, ücretsiz site kur” gibi arama yaparak ücretsiz site hizmeti veren sitelere ulaşabilirsiniz.
 • Ben kendim ücretsiz alan adı temin etmek istiyorum diyorsanız: http://www.dot.tk/tr/index.html adresini kullanabilir ve google.com’da ücretsiz alan adı diye aratabilirsiniz. Burda dikkat etmeniz gereken ücretsiz domainlerin bir çoğu .tk, tr.cx gibi uzantılar oluyor. com, org, net gibi uzantılar ücretli satılmaktadır. Bu alan adlarını ücretsiz almaya uğraşmanızı ve vakit kaybetmenizi istemeyiz.
 • Yine aynı şekilde google ücretsiz web hosting diye aratarak ücretsiz hosting hizmeti sunan sitelerden yararlanabilirsiniz.
 • Yıllar önce kullanmış olduğumuz ücretsiz asp hosting hizmeti sunan somee.com gibi bir çok site bulabilirsiniz.
 • Son olarak alan adını aldınız, hostingi sağladınız ve gerekli domain yönlendirme işlemlerini yaptınız. son olarak sitenize kuracak olduğunuz yazılımı bulmanız. Hosting tercihinize göre wordpress, joomla gibi bir çok ücretsiz yazılım bulabilir ve sisteminize yükleyebilirsiniz.

Ücretli web sitesi açtırmak için:

Müşterilerimize sunduğumuz kaliteli hizmetlerimizden biri olan web sitesi yazılımları ve işi için bizi tercih edebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken şeyler:

 • Sitemize üye olarak müşteri kaydınızı yapmalısınız.
 • Ardından hazır paketlerimizden tercih ederseniz alan adı ile birlikte sitemiz üzerinden sipariş geçebilirsiniz.
 • Siparişinizin ardından ödeme yaptıktan sonra müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçerek siteniz için gerekli dosyaları isteyecektir.
 • Dosyalarınızı ulaştırdıktan sonra kısa bir süre içerisinde sitenizi açılır ve kullanıma sunulur.

Hazır paket harici kendinize özel bir grafik tasarımla birlikte web sitesi yaptırmak istiyor olabilirsiniz. Bu isteğiniz için bizimle iletişime geçebilir ve adımları beraber ilerletebiliriz.

Yazar Hakkında

Comments are closed.