dcMira Net, 2×10 GBPS Yedekli alt yapısı ile gücünüze güç katıyor. 250 Sunucu kapasiteli aktif sistem odası ve gelişmiş network ekipmanları ile 7/24 stabil bir çalışma ortamı sağlanmaktadır. DGN Veri merkezindeyiz.

network2014 Yılında alt yapımızı tamamen fiber optik 10 GBPS olarak güncelledik. Anlık kapasite ihtiyaçlarına ağ üzerinde hiçbir fiziksel ya da yazılımsal değişiklik yapmadan rahatlıkla yanıt verilebilmektedir. Telekom tarafından yedekli olarak sağlanmakta olan İnternet erişimi ile kesintisiz bir hizmet sağlanmaktadır.

yedeklemeMira Net, siz değerli müşterilerimizin verilerine önem veriyor. Hosting hizmetlerimizde günlük yedekleme ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Sanal sunucu ve Fiziksel sunucu müşterilerimizde UNUTMADIK, tüm sunucu grubu müşterilerimize 10 GB FTP yedekleme alanını ücretsiz sağlıyoruz.

datacenter upsSunucuların stabilize çalışabilmesi için gerekli iklimlendirme sistemleri yedekli olarak kurulmuş olup anlık olarak takip edilmektedir. Bunun yanı sıra Bina geneline yerleştirilmiş duman ve gaz detektörleri ile bina izlenmektedir. Datacenter alanı dışındaki alanlarda acil durum için yangın söndürücü araçlar yerleştirilmiş olup, binada detektörler dışında acil durum butonları bulunmaktadır. Şebeke jeneratör geçişleri veya şebeke enerjisinde oluşabilecek herhangi bir dalgalanmaya karşı yedekli UPS sistemi tüm yükü online olarak izlemekte ve filtrelemektedir. Kapasite ihtiyacının 1 fazlası olarak tasarlanan UPS sisteminde, UPS lerin herhangi birinde oluşabilecek bir arıza durumunda yük kesintisiz aktarılmaktadır.

güvenlik duvarıDDOS saldırılarından korkmayın! Türkiye’de ilk kez kullanılan Juniper marka router-firewall üzerinde sonlanan fiber hatlar yine projelendirilmesi Juniper ile ortaklaşa hazırlanan networke ulaşmaktadır. Layer 3 datacenter network yapısında tüm portlar v-lan olarak ayrılmış durumdadır. Network trafiği, datacenter içinde bulunan sunucular 7/24 teknik personel tarafından izlenmekte, sunucularda oluşan herhangi bir arıza durumunda ilk müdahale müşteri istekleri doğrultusunda teknik ekip tarafından gerçekleştirilmektedir.